H2O Story

AXOR
JAGA
Vyhlašovatel soutěže
Organizátor soutěže

Zapoj se do soutěže jako autor


Zaregistruj se do soutěže prostřednictvím registračního formuláře a zapoj je jako autor.

Zamysli se nad problematikou vody v architektuře v dnešní době. Navrhni koupelnu, která bude zhmotněním tvé H2O story. Letošní úlohou je zpracovat téma vody a koupelny ve vesmíru: Bathroom for Space station – koupelna pro dlouhodobý pobyt na vesmírné stanici. Ústředním tématem soutěžního návrhu by mělo být řešení konfliktu: kompaktnost a úspornost versus faktor potřebné psychohygieny a relaxu. Studenti by neměli zapomenout ani na vliv gravitace. Hlavním kritériem posuzování práce je funkčnost, kreativita, nevšednost návrhu, forma prezentace a její proveditelnost v rámci výstavy Designblok 2015. „Neustále povzbuzujeme mladé autory, aby se nebáli opustit tradiční schémata myšlení. Z návrhů by měly být cítit svoboda, uvolněnost a příběh, který vychází z autorova nitra,“ vyzývá Ladislav Grebec, jednatel spoločnosti Hansgrohe.

Při návrhu interiéru můžeš využít výrobky z portfolia AXOR, případně můžeš navrhnout vlastní výrobky s originálním designem (třeba brát ohled i na proveditelnost díla). Používání konkurenčních výrobků se nepovoluje.

Jediným omezením návrhu je vymezený prostor s celkovou plochou do 40 m2.

Digitálně připrav prezentační panel ve formátu B1 (700 mm × 1 000 mm) s textovou a grafickou částí a spolu se studii proveditelnosti návrhu pro účely jeho prezentace v rámci výstavy Designblok Praha 2015. Podklady nahraj na ftp dle instrukcií sekretariátu soutěže.

Odborná mezinárodní porota na svém zasedání začátkem června určí absolutního vítěze soutěže Axor H2O story. Na základě uvedených kritérií:
  • kvalita architektonického řešení,
  • kvalita ideového řešení,
  • úroveň grafického zpracování návrhu a obsah textové části,
  • kreativita, nápaditost, estetika, inovace,
  • způsob zakomponování výrobků Axor,
  • proveditelnost navrženého díla.
Absolutní vítěz studentské soutěže získá odměnu v podobě fyzické realizace svého soutěžního návrhu, resp. jeho části, který bude prezentován na výstavě Designblok 2015. Dále také získá možnost zúčastnit se týdenní stáže ve značce Axor v Německu, kde bude moci shlédnout vývoj a výrobu nových výrobků.

Pokud tvé dílo neocení odborná porota, může tvoje dílo vyhrát cenu hlasující veřejnosti, která bude udělena návrhu s nejvyšším počtem hlasů získaných v internetovém hlasování. Autor díla, které získá nejvíce hlasů veřejnosti, získá možnost zúčastnit se týdenní stáže ve značce Axor v Německu, kde bude moci shlédnout vývoj a výrobu nových výrobků. Všechny cestovní výdaje bude hradit vyhlašovatel soutěže.